Koronavírus – Kevés az új fertőzött Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében


Továbbra is alacsony az új fertőzöttek száma Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. Az elmúlt 24 órában 39 új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak a megyében. Ezzel az összes eddigi megyei fertőzött száma 17 063-ra emelkedett.


1358 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 345 710 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 95 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 10 948 főre emelkedett.

A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 215 453 fő, az aktív fertőzöttek száma 119 309 főre csökkent.  4870 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 339-en vannak lélegeztetőgépen.

Kedd estig összesen már 86 929 fő kapott oltást, többségében egészségügyi dolgozók, valamint  idősotthonban lakók és dolgozók.  Kedden újabb vakcinaszállítmányok érkeztek, amelyek összesen közel  51 ezer ember oltását teszik lehetővé, így folytatódik az egészségügyi dolgozók, valamint az idősotthonok lakóinak és dolgozóinak oltása.  Az oltás ütemét, gyorsaságát a vakcinák érkezése határozza meg – írja a koronavirus.gov.hu.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések