Fiesta kiszagolta a lőszereket Kömörőn


Engedély nélkül tartott lőszereket egy kömörői férfi a füstölőben.


A Fehérgyarmati Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást K. F. 24 éves kömörői lakos ellen. A rendőrök 2021. január 7-én tartottak kutatást egy kömörői ingatlanon, ahol információik szerint a férfi vadászfegyverekhez tartozó lőszereket tartott engedély nélkül.

Fiesta, a nyomkövető szolgálati kutya a szomszéd udvarra, egy füstölőhöz vezette egyenruhás munkatársait. A szimat ezúttal sem csalt, ott egy hátizsáknyi, pontosan 692 darab elrejtett lőszerre bukkantak a rendőrök. A kömörői férfi az eladásra szánt különböző kaliberű sörétes és golyós puskákhoz való lőszerek tartására nem rendelkezett engedéllyel.

A nyomozók K. F.-t gyanúsítottként kihallgatták, a megtalált lőszereket lefoglalták. A büntetőeljárás alatt a gyanúsított szabadlábon védekezhet – tájékoztatott a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések