A szabolcsi nyomozók embercsempészés gyanújával kihallgatták, és őrizetbe vették a román férfit Rendőrség


Nyírmihálydiban fogták el a nyírbátori rendőrök, miközben tizenhat szír állampolgárságú illegális migránst szállított.


A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Migrációs Ügyek Osztályának nyomozói embercsempészés bűntett elkövetésének megalapozott gyanújával kihallgatták és őrizetbe vették azt a 29 éves román állampolgárságú férfit, akit 2021. január 6-án fogtak el, miközben tizenhat szír illegális határsértőt szállított egy mikrobuszban.

A nyomozás adatai szerint a férfi anyagi ellenszolgáltatásért nyújtott segítséget a külföldieknek ahhoz, hogy az általa vezetett gépkocsival eljussanak Nyugat-Európába. A járművezetőt és utasait a Nyírbátori Rendőrkapitányság és a Nyírbátori Határrendészeti Kirendeltség munkatársai lakossági bejelentést követően vonták intézkedés alá Nyírmihálydiban.

A szír állampolgárokat a határrendészeti kirendeltségen lefolytatott idegenrendészeti eljárás után, a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően a röszkei ideiglenes biztonsági határzárhoz vitték – tájékoztatott a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság.


Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések