150 új koronavírus-fertőzött Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében


150 új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak csütörtökön Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, ezzel az összes eddigi megyei fertőzött száma 16 726 főre nőtt.


2 907 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 337 743 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 115 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 10 440 főre emelkedett.

A gyógyultak száma folyamatosan nő, összesen 186 449 fő. Az aktív fertőzöttek száma 140 854 fő. 5 297 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 372-en vannak lélegeztetőgépen.

Továbbra is érvényben vannak az eddigi védelmi intézkedések és Orbán Viktor miniszterelnök mai bejelentése értelmében február 1-ig érvényben is maradnak, valamint a középiskolákban is marad a digitális oktatás február 1-ig – írja a koronavirus.gov.hu.

A miniszterelnök a Kossuth rádió reggeli műsorában hangsúlyozta: nem egyszerűen el akarja hárítani a válságot, hanem azt akarja, hogy 2021 egy kiemelkedően jó éve legyen a magyaroknak.


Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések