A Nyíregyházi Rendőrkapitányság rablás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást B. Zs. 49 éves, K. Gy. 44 éves, F. A. 36 éves és H. D. 49 éves nyíregyházi lakosok ellen.

A két férfi és a két nő 2020. április 23-án este Nyíregyházán közösen bántalmaztak egy korábban velük együtt italozó 51 éves férfit, és közben pénzt követeltek tőle.

Egyikük a bántalmazás közben a férfi ruhájának zsebéből kivette a nála lévő csekély összegű készpénzt, amit a rendőrök az elkövetők elfogása után birtokában megtaláltak és lefoglaltak. Az áldozat a bűncselekmény következtében súlyos sérüléseket szenvedett. 

A rendőrök a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható társaság tagjait, a bejelentés után rövid időn belül elfogták, gyanúsítottként kihallgatták és bűnügyi őrizetbe vették.