A járvány ellenére sincs megállás: maszkban vásárlók lepték el a palántapiacot Nyíregyházán

Védőmaszkot viselő vásárlók lepték el szombaton a Búza téren kialakított palántapiacot Nyíregyházán.

Koronavírus-járvány idején sem állhat le a tavaszi palántavásár és a kertészkedés. Nyíregyházán a szombati vásár idejére azonban a vásárló és árusok egészségének megőrzése érdekében több biztonsági intézkedést is életbe léptettek.
A palánták iránti megnövekedett kereslet és az ezzel járó forgalomnövekedés miatt ugyanis a piac vezetése úgy döntött, a korábbi évekkel ellentétben a csarnok előtti üres területre költözteti a palántapiacot, ezzel is lehetővé téve a biztonságos társadalmi távolságtartást.

A vezetőség mellett a palántapiacra kilátogató nyíregyháziak is elővigyázatosak voltak. A legtöbben ugyanis egészségügyi maszkban és kesztyűben vásárolták meg a virág- és zöldségpalántáikat.

0 Megjegyzések