Lónyán jelentkezett belépésre a külföldi férfi, aki ellen most vádemelést javasolnak.

A lónyai közúti határátkelőhelyen egy személygépkocsi vezetőjeként jelentkezett belépésre egy 35 éves ukrán állampolgár 2019. július 11-én. Az ellenőrzés alatt az egyenruhások a gépkocsi kesztyűtartójában egy fecskendőt találtak, amelyben ismeretlen eredetű, barna színű por állagú anyag volt. 

A kábítószer-kereső szolgálati kutya kábítószer gyanúját keltő anyagra utaló egyértelmű jelzést adott, valamint az anyag vizsgálatára alkalmazott gyorsteszt is pozitív lett. A külföldi járművezetővel szemben elvégzett mintavétel eredménye kábítószer fogyasztását igazolta. A Vásárosnaményi Rendőrkapitányság a férfival szemben kábítószer birtoklás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást.

A rendőrség a büntetőeljárás vizsgálati szakaszát a napokban befejezte, és az ügy iratait megküldte az illetékes ügyészségnek.

– Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság –