Katasztrófavédelmi összefoglaló.

Tegnap hajnalban egy nyírbátori családi ház szobájában égtek a berendezési tárgyak. A nyírbátori hivatásos tűzoltók az épület áramtalanítását követően, gyorssugárral és kéziszerszámokkal avatkozott be. Az egység kiérkezésekor az épületben már nem tartózkodott senki, személyi sérülés nem történt. A tűz során a szoba károsodott, ezért három ember rokonoknál helyezkedett el.

Kölcsén egy személyautó motortere égett teljes terjedelemében, amit a fehérgyarmati hivatásos tűzoltók oltották el. Személyi sérülés nem történt.

Újfehértón egy családi házzal egybeépített, száz négyzetméteres melléképület tetőszerkezete és a benne tárolt anyagok égtek. A nyíregyházi hivatásos és az újfehértói önkormányzati tűzoltóknak több sugárral sikerült megakadályoznia, hogy a tűz továbbterjedjen a házra. Az épületből egy hőterhelt gázpalackot is kihozták. Személyi sérülés nem történt és a ház sem károsodott.

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság