"Üdvözlégy születésed napján magyar szabadság!” – ezzel a címmel tartotta ünnepi megemlékezését a Nyíregyházi Egyetem, melyet az 1848/49-es szabadságharc 170. évfordulója tiszteletére rendeztek az egyetem nagyelőadójában, március 13-án, kedden.
Ünnepi beszédet mondott Virga Anikó történelem-magyar szakos hallgató. „A forradalmárok hittek a sikerükben, hittek az összefogás és Magyarország erejében, az itt élő emberek szabadságvágyában. Nem sejtették a jövőt, nem sejthették, hogy örömük egy évig tart majd, szabadságharcukat vérbe fojtják. Nem sejthették, hogy országunkat világháborúk és idegen hatalmak elnyomása tovább tizedeli. Hittek a jövőben, hittek céljaikban és elérték azokat. Hittek magukban, hittek a szabadság eszéjében, hittek a családjuk, a magyar emberek kitartásában erejében„ – emlékezett a szónok.

„Ezt a hitet ma is példakánt láthatjuk magunk előtt. Hinnünk kell, hogy a forradalmárok által kiharcolt célok, az összefogás ereje megerősítheti Magyarországot, a mi hazánkat, a mi jövőnket és erős, szabad országban élhetünk a következő évszázadokban is. Ez az erő, melyből hazán űk építkezik, az 1848-as forradalom és szabadságharc harcosai nélkül, erejük, kitartásuk, áldozatvállalásuk példája nélkül nem lenne meg. Azt kívánom nekünk, Önöknek, hogy tudjunk élni ezzel az erővel a jövőben is.” – emelte ki ünnepi beszédében a Nyíregyházi Egyetem hallgatója.

Ezt követően "Üdvözlégy születésed napján magyar szabadság" címmel a Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium műsora következett, melyet az iskola 7/a, 7/b, 7/c és 7/d osztályainak tanulói adtak elő; Dobos Eszter, Marcsekné Vetési Júlia, Opre Edina, Drotár Nikoletta és Láda Gergely pedagógusok felkészítésével.

Az ünnepség második felében az intézmény jubiláló dolgozói számára Vassné dr. Figula Erika, az egyetem rektora törzsgárda okleveleket adott át. 10 éves jubileumi elismerést vehetett át: Barabásné Dr. Kárpáti Dóra, Berencsiné Palcsák Bernadett, Dr. Bodó Enikő, Dr. Ferenczi István, Dr. Óbis Hajnalka, Dr. Tóth Csilla, Dr. Tukacs Tamás, Dr. Vigh Szabolcs, Farkas Tibor, Huba Ildikó, Molnár Edit, Nemesné Száva Zsófia Márta, Nyilas Orsolya és Székely Jánosné. 15 éve dolgozik a Nyíregyházi Egyetemen és jogelődjeinél: Bakóné Fekete Beatrix, Bódi Gabriella, Dr. Dezső Gergely, Dr. Fekete István Csaba, Dr. Páy Gábor, Dr. Riczu Zoltán, Dr. Torkos Katalin, Jankáné Dr. Puskás Bernadett, Kissné Dr. Rusvai Julianna, Kolyvek Andrea, Minya Lászlóné, Némethné Turcsán Bernadett, Pelachné Erdősi Marianna, Szathmáriné Szilágyi Karolina, Takácsné Rajtik Piroska, Tasnádiné Vida Zsuzsa, Tischner Zoltán György és Vargáné Dr. Bosnyák Ildikó. 20 éves évfordulót ünnepelhettek: Dr. Margitics Ferenc, Dr. Szabó Béla, Dr. Szilágyi Dénes, Fintor Erzsébet, Nagy Béláné és Tarnóczi József. 25 éves jubileiumi oklevelet vehettek át:Benkéné Szabó Andrea, Cseh László, Dankó Márta, Dr. Blahota István, Dr. Hörcsik Tibor Zsolt, Imre Rubenné Dr., Jenei Péter, Morauszky Tamás, Popovicsné Oroszi Erika, Seregi Ernő, Simon Józsefné, Sipos Attila és Tóth Miklósné. 30 éves törzsgárda elismerést kaptak: Bán Piroska, Bodáné Kiss Edit, Citrák Iván, Dr. Kiss Zsolt Péter, Dr. Komáromi István, Drótos István, Molnár Ágnes és Tóthné Dr. Szücs Éva. 35 éve dolgozik az intézményben: Dr. Kiss Ferenc, Dr. Szőllősi István, Hegedüs Ferenc, Jeneiné Novák Erzsébet, Sinkáné Papp Mária, Sitkuné Dr. Görömbei Cecília, Takács Gábor és Vadné Kokovay Zsuzsa. Bereczki Jánosné 40 éves jubileumi elismerésben részesült.