Jelen állás szerint Törökországban edzőtáborozik a Nyíregyháza Spartacus január végén. A kialakult politikai helyzet miatt vált kérdésessé az utazás.
A Nyíregyháza Spartacus az elmúlt években rendszeresen Törökországban készült fel a tavaszi szezonra, és a jó körülmények, valamint az itt elvégzett munka után jól is szerepelt a szezonokban a csapat. Hasonlóban bízik a klub vezetése most is, ezért már novemberben eldőlt, hogy januárban ismét külföldre utazik edzőtáborba a keret. A politikai helyzet azonban a térségben feszültté vált, ezért az orosz csapatok mellett több európai klub is más országot választott.

– Nálunk is felmerült a kérdés, hogy utazzunk-e. Egyeztettünk a szervezőkkel, a szakmai stábbal, és néhány játékos véleményére is kíváncsiak voltunk, és jelen állás szerint Törökországban készülünk majd – mondta Brekk János alelnök.

A tervek szerint január 22-én utazik a csapat edzőtáborba, ahol több felkészülési mérkőzést is játszik.

Dankó L.