Nyíregyháza - Sok-sok település közös munkája van a vasárnapi sikerben - mondta Tilki Attila, a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselője a választás eredményét értékelve hétfőn az MTI-nek.
 
Az országgyűlési választáson a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei 4-es választókerületben legtöbb szavazatot elnyerő kormánypárti politikus elégedett volt az eredménnyel.

A legnagyobb, 88 települést magában foglaló körzet vagyunk a megyében és ez ki is fogja jelölni következő időszakra a feladatokat. A települések ügyes-bajos dolgaival kell majd foglalkozni - fogalmazott a politikus, aki az előző ciklusban is a térség parlamenti képviselője volt.

Tilki Attila hozzátette, mivel földrajzi fekvésből adódóan a vásárosnaményi kerület keleti oldala a határ mentén helyezkedik el, ezért határon átnyúló gazdasági és kulturális kapcsolatok fejlesztésére kell helyezni a hangsúlyt Felső-Szabolcsban, a Beregben és Szatmárban is.

A politikus a vasárnapi voksoláson a leadott szavazatok 53,4 százalékát szerezte meg.