Nyíregyháza - A munkahelyteremtés fontosságát és az elkezdett beruházások folytatását említette a legfontosabb feladatok között Petneházy Attila, aki a Fidesz-KDNP színeiben az első helyen áll a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei 1-es egyéni választókerületben az országgyűlési választáson.
 
Petneházy Attila hétfőre virradó éjjel az MTI-nek azt mondta, bár Nyíregyházán kedvezőbbek a munkanélküliségi adatok a megye többi részénél és az országos átlagnál is, de bőven van még tennivaló.

Turisztikában az elmúlt években jó eredményeket mutatott fel a nyírségi megyeszékhely, a szektor húzóágazata lehet Nyíregyházának és a megyének is - fogalmazott a képviselő.

Petneházy Attila szerint nyugodt kampányon van túl Nyíregyháza, amiért köszönet és elismerés jár a választópolgároknak.

A kormánypárti jelölt 93 százalékos feldolgozottságnál 35,9 százalékot kapott, amivel megelőzi a 32,14 százalékkal második helyen álló Jeszenszki Andrást (MSZP-Együtt-DK-PM-MLP) és a 22,99 százalékot elérő jobbikos Balczó Zoltánt.