A Debreceni Egyetem Egészségügyi Főiskolai Karán, Nyíregyházán Nevelőszülői továbbképzést tartottak, amelyen rész vett dr. Vinnai Győző kormánymegbízott is.

A képzésre azért volt szükség, mert 2014. január 1-jétől, minden nevelőszülőre kiterjedően munkaviszonnyá alakul át a foglalkoztatás.  Az egységes munkaviszony alapján jogosulttá válik táppénzre, betegszabadságra, szabadságra, valamint végkielégítésre a foglalkoztatott nevelőszülő.

Nem csak anyagilag ismeri el a kormányzat ezt a hivatást, hanem egy komoly OKJ képzéshez köti a feladat ellátását. A jogszabály alapján a 60 órás képzést egy 500 órás képzés váltja fel fokozatosan.

Dr. Vinnai Győző kormánymegbízott elmondta: „A kormányzat korszakalkotó munkát végzett a gyermekvédelmi szakellátás területén. A jövő nemzedékért érzett felelősségünk miatt hoztuk ezeket a mélyreható változásokat, rendelkezéseket a gyermekvédelem terén.