A Közlekedési Felügyelőség megyei ellenőrzésének eredményét januárban közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal is. 

Az ECR/TISPOL „Truck & Bus” ellenőrzési akcióban a tehergépkocsik és autóbuszok által szállított rakomány rögzítésének, a Kabotázs akcióban pedig a külföldi tehergépkocsik által Magyarország területén végzett közúti közlekedési szolgáltatásokra vonatkozó előírások betartásának fokozott ellenőrzése volt a cél.

A járművek műszaki, közlekedésbiztonsági ellenőrzése során 2 esetben tapasztaltak műszaki hiányosságokat, a vezetési és pihenőidő szempontjából a járművezetők 70 munkanapjánál tapasztaltak szabálytalanságokat,  2 jármű esetében a szállított áru nem megfelelő rögzítése miatt kellett intézkedni, a közúti közlekedési szolgáltatás, jármű üzemeltetés feltételeinek vizsgálata során 1 esetben tapasztaltak hiányosságokat, a  járművek össztömeg és tengelyterhelésének vizsgálata 2 esetben állapított meg túlterhelést.