Program a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatására

Közel 12 milliárd forintos uniós forrásból segíti a kormány a megváltozott munkaképességű emberek rehabilitációját és foglalkozását – mondta mai nyíregyházi sajtótájékoztatóján Tatosné Takács Andrea. A Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal főigazgató helyettese elmondta: országosan jelenleg közel 7800-an vesznek részt a programban, akiknek bérét és járulékai 100%-ban támogatja az állam, akik pedig nem kapnak munkát képzésekben vehetnek részt. A főigazgató helyettes hozzátette: a cél, hogy a 2015. június 30-ai projektzárásig mintegy 10 ezer főt vonjanak be. Szabolcs- Szatmár Bereg megyében, a programban jelentek több mint 700-an vesznek részt, közülük 265-en dolgoznak, a többiek pedig kompetencia-, motivációs- illetve szakmai tréningeken vesznek részt. A résztvevőket 4 és 8 nyolc órában foglalkoztatják 14 hónap és 7 hónapig, a támogatási összeg egy munkavállaló esetében 800 ezer forint lehet. ha valakit napi négy órában foglalkoztatnak, akkor a rehabilitációs járadékot is megkapja.