Elindult a regisztráció a Diplomamentő programra. Az érdeklődők 2014. március 13-tól április 4-ig regisztrálhatnak az Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft. honlapján. Diplomához juthatnak azok a szabolcsi fiatalok, akik nyelvvizsga hiánya miatt nem tudják átvenni az oklevelüket, amennyiben élnek azzal az ingyenes nyelvi képzési lehetőséggel, amelyet a Nemzetgazdasági Minisztérium indított. A 3 milliárd forint forrásból megvalósuló Diplomamentő program országos szinten körülbelül 10 ezer fiatalnak segíthet. A program célja, hogy a diploma megszerzésével javuljanak az érintettek esélyei a munkaerőpiacon, hiszen mintegy tízezer fiatal nyelvvizsga hiánya miatt nem tudja átvenni a diplomáját. A választható nyelvek körét kibővítve angol, német vagy francia nyelvtanfolyamra jelentkezhetnek az érdeklődök – hívta fel a figyelmet dr. Rezsőfi István, a megyei kormányhivatal munkaügyi központjának igazgatója. A regisztrációra elektronikusan március 13-tól április 4-ig van lehetőség a www. ofa.hu honlapon. A pályázati kiírások várhatóan április közepén jelennek meg. A nyelvi képzéseket ingyen vehetik igénybe a pályázók, hiszen a maximálisan adható támogatás fejenként 300 ezer forint lesz – hangsúlyozta az igazgató.
 
A programra olyanok jelentkezhetnek,
- akik államvizsgájukat a hazai felsőoktatásban sikeresen teljesítették,
- felsőoktatási intézménnyel hallgatói jogviszonyban nem állnak,
- államilag elismert nyelvvizsga szükséges a diplomájukhoz,
- rendelkeznek alapfokú nyelvismerettel abból a nyelvből, amit tanulni szeretnének.
 
A programra azok is jelentkezhetnek, akiknek csak a nyelvvizsga egyik része van meg. –utalt egy fontos szempontra az igazgató.