Nyíregyházán, a Bujtosi Szabadidő Csarnokban  jelentették be, hogy ötmillió forint klubtámogatást kapott a Nyírsuli röplabda szakága klubfejlesztésre.

Magyarország Kormánya biztos alapokat kíván teremteni a röplabda sportág szervezeti fejlesztésére, a hazai sport utánpótlás bázisának növelésére, a sportág népszerűsítésére. Ennek érdekében 329 millió Ft összeggel támogatja a Magyar Röplabda Szövetséget. A támogatások közel ötven százalékát a klubbok fejlesztésére fordítjuk, a fennmaradó pénzből pedig az infrastuktúra- fejlesztésre költünk– mondta el az MRSZ elnöke, Poór Csaba.

A Nyírsuli a női röplabda szakág meghatározó tagja, az utánpótlás egyik kimagasló egyesülete.  A színvonalas és állhatatos munka eredményeként már hagyományosan minden évben, minden korosztályban az ország legjobbjai között mutathatják meg tudásukat. A kiemelten támogatott női egyesület öt millió forintot kap klubfejlesztésre - erről a támogatói szerződést is aláírták.