Közel 650 új munkahely jön létre Szabolcsban

Nyírbátorba látogatott Czomba Sándor államtitkár, Vinnai Győző kormánymegbízott, és Simon Miklós országgyűlési képviselő, hogy aláírják egy munkahelyteremtő beruházás ámogatási szerződését.

Czomba Sándor  államtitkár kiemelte, hogy a legtöbb sikeres pályázó a megyénkből adta be pályázatát és ez jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a közeljövőben javuljon a munkaerő piaci helyzet Szabolcsban.

79 szabolcsi pályázó összesen több mint 1,5 milliárd forint támogatáshoz jut, ebből 643 új munkahelyet létesíthet. A támogatott vállalkozások a létrejövő közel 650 új munkahelyre 580 regisztrált álláskeresőt szándékoznak felvenni majd.

Dr. Vinnai Győző elmondta, hogy nagyon fontos a szakképzés átalakítása, ami folyamatban van és nagyban hozzá fog járulni ahhoz, hogy csökkenjen a munkanélküliség.