Madáretető-szépségverseny és madárkarácsony!

Madáretető-szépségverseny és madárkarácsony!  

Az E-misszió Egyesület közös madárkarácsonyra és madáretető-szépségversenyre várja az érdeklődőket a Sóstói-erdőbe az Erdei Tornapályára 2012 december 16-án, vasárnap 10 órától.


A program:
  • madárkalács-készítés
  • madáretető-bemutató
  • közös etetőkészítés gyerekeknek, családoknak (az elkészített etetők hazavihetők!)
  • ismerkedés az erdő természetes téli madáreleségeivel
  • erdei finomság-kóstoló (vackorlekvár, vadalmaszörpös forralt bor...)
  • bagolyodú-kihelyezés (kora délután)
  • ismerkedés a téli erdő madárvilágával
  • MADÁRETETŐ-SZÉPSÉGVERSENY


Az Erdei Tornapályán felállított – és madarak tömegeit vonzó –óriás madáretető nagy sikere bizonyította, hogy az erdőjárókat különösen érdekli, mit tehetünk a nálunk telelő madarak érdekében. Ehhez szeretne az Egyesület segítséget nyújtani.

MADÁRETETŐ-SZÉPSÉGVERSENYhez várjuk a legfantáziadúsabb, legszebb, legjobb madáretetőket. Kérjük tehát mindenki hozza el otthoni madáretetőjét, a legötletesebbeket díjazzuk: a nyeremény a vadonatúj Sóstói-erdő társasjáték egy példánya!

A madárkalács- és a madáretető-készítéshez alapvető anyagokat az Egyesület biztosítja, de hogy finomabb, tartalmasabb és változatosabb legyen a madárcsemege, aki tud, hozzon magával faggyút, hájat, nyers olajos (napraforgó, dió) és apró szemes (köles, lenmag, mák) magokat, aszalt gyümölcsöket (mazsola), süteményformát. Emellett továbbra is várjuk a nagyobb mennyiségű napraforgómag-felajánlásokat az óriás-madáretető üzemeltetéséhez.

További információ: 
Szigetvári Csaba, E-misszió Egyesület, sostoierdo@e-misszio.hu, 42/ 423-818; 20/512-3311

Örömmel fogadjuk adója 1%-át 2013-ban is természetvédelmi kampányainkra és szemléletformáló tevékenységeinkre!
Adószámunk: 19214555-2-15
Köszönjük segítségét!

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések