Kilenc testvér, ritka pillanat

Nyíregyháza – Jeles alkalom miatt gyűlt össze a Bogár család. Együtt a kilenc testvér, ritka pillanat az ilyen.


A Bogár családban kilenc gyermeket neveltek a szüleik, az első gyermekük 84 évvel ezelőtt született a Nyíregyházához tartozó Mandabokorban. A testvérek közül még mindannyian élnek, a legfiatalabb tagjuk is 67 éves már. A legtöbben Nyíregyházán és annak környékén élnek, de van, akit Szlovákiáig sodort az élet.

A családi találkozó a nyolcadik szülött testvér, András ötlete volt. Azt mondta, ugyan gyakran látják egymást a testvéreivel, de így kilencen igen ritkán tudnak összegyűlni. A találkozón nemcsak ők, hanem a gyermekeik, unokáik és dédunokáik is részt vettek, az alkalmon több mint százan gyűltek össze.

A népes család az évek folyamán szétszóródott a nagyvilágban. A testvérek közül legtöbben ugyan Nyíregyházán, vagy annak környékén él, de a leszármazottjaik Budapesttől Szlovákián és Németországon át Angliában élnek.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések