A Sóstói-erdő állatairól - mindenkinek

Az E-misszió Egyesület közel 3 éve indított el a nyíregyházi Sóstói-erdőről szóló www.sostoierdo.hu címen elérhető honlapját, amely nagy népszerűségre tett szert az erdőt kedvelő lakosok körében; bőséges információtartalmával és közvetlen, ám szakszerű stílusával kivívta mind a természetvédők, mind az erdészek elismerését országszerte. Szeptember első hetében újabb jelentős tartalommal bővült a www.sostoierdo.hu honlap. Az erdő állatvilágáról szóló fejezet mind a leírások, mind a képanyag tekintetében sokszorosára bővült. Az érdeklődők ezután 150 erdei állatfajról kaphatnak részletes ismereteket: életmódjukról, szaporodásukról, védettségükről, a Sóstói-erdőben való előfordulásukról. A jól ismert cinegék, őzek és a méltán nem közkedvelt kullancs mellett megismerkedhetünk a mogyorós pelével, a macskabagollyal, az erdei békával, a nagy hőscincérrel és a kis rókalepkével, de megtudhatjuk, hogy a fokozottan védett fekete gólya is megtelepedett Nyíregyháza erdejében. Sokkal több élményt nyújt az erdőjárás akkor, ha tudjuk, hogy milyen madarak énekelnek, lepkék röpködnek, kisemlősök figyelnek a fák, bokrok között. – Nyilatkozta dr. Szigetvári Csaba, az E-misszió Egyesület projektfelelőse. – Egyúttal arra is szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy számos ritka, védett, vagy éppen fokozottan védett „barátunk” otthona az erdő, és nem szabad felesleges zajongással, szemeteléssel, felelőtlen tűzgyújtással zavarnunk vagy éppen veszélyeztetnünk őket. Emellett saját biztonságunkat is segíti, ha megismerjük a kockázatot rejtő állatok (pl. a kullancs, lódarázs) szokásait. Az állatokról szóló megújult tartalom elkészítése elsősorban a Sóstói-erdő védelmét szolgáló Erdőpásztor-program önkénteseinek köszönhető, akik a szakszerű ismertető szövegek megírásával, valamint fotóikkal járultak hozzá a munkához. – tette hozzá a szakember. Reméljük honlapunk bővítésével még több helyi lakost győzünk meg arról, hogy érdemes részt venni az önkéntes programokban, és segíteni az erdőért végzett munkát.


További információ: www.sostoierdo.hu Szigetvári Csaba, E-misszió Egyesület, sostoierdo@e-misszio.hu, 42/ 423-818; 20/512-3311 http://www.sostoierdo.hu/index.php/hirek/580-megujulo-allatok A Sóstói-erdővel kapcsolatos tevékenységeinket a Vidékfejlesztési Minisztérium „Zöld forrás” programja támogatja.

K.M.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések