Mátészalka – Szombatról vasárnapra virradó éjszaka súlyos közlekedési baleset történt a 491-es úton a 20-as km szelvénynél Mátészalka közelében, amikor két autó frontálisan karambolozott egymással


Az elsődleges információ szerint egy Renault tartott Mátészalka felől Kocsord irányába a 491-es úton szombat éjszaka. A gépkocsivezető az egyenes vonalvezetésű úton tisztázatlan okból lefutott a jobb oldali padkára, ami jóval mélyebben van mint a szilárd burkolat, és amikor visszakormányozta az autót, talán a sebesség helytelen megválasztása miatt túlkormányzottá vált, és keresztbe fordult. Átvágott a bal oldalba, ahol a jobb oldalába ütközött a szemből érkező Opel.

A karambol nyomán a Renault a bal oldali padkára sodródott és nagyon összetört, ezért a sérültek kimentéséhez riasztották a mentők mellett a Katasztrófavédelem tűzoltóit. A két autóban négyen sérültek meg, a rendőrség lezárta az utat, és eljárást indított a felelősség megállapítására. Az anyagi kár jelentős.