Jelentős a közfoglalkoztatási program Szabolcsban

A kormányhivatal munkaügyi központja Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a helyi kormányhivatal munkaügyi központja szerint február végén több mint 72 ezer volt a nyilvántartott álláskeresők száma.

A 72.717 állástalan 27,4 százalékát a nyíregyházi, 15,6 százalékát a kisvárdai, 4,4 százalékát a mátészalkai munkaügyi kirendeltség tartotta nyilván.

A szabolcsi munkaügyi központ a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatai alapján közölte: februárban a megyében 13.833 volt a bejelentett új álláshelyek száma. Az önkormányzati, illetve az országos közfoglalkoztatási program álláshelyeinek száma volt jelentős.

A tartósan nyilvántartott álláskeresők száma 14.465 volt, s arányuk a baktalórántházi körzetben volt a legmagasabb, 26,3 százalék, a legkisebb, 12,7-12,7 százalék pedig Csenger és Nyírbátor környékén.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések