Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár és a Waberer's cég elnök-vezérigazgatója nemrég bejelentette: rövid időn belül 120 új munkahelyet hoznak létre Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.

A Waberer's International Zrt. Magyarország és Kelet-Közép-Európa piacvezető logisztikai szolgáltatója, amely - saját piaci szegmensében - Európában is a legtekintélyesebb vállalatok között szerepel. A vállalat évente 150- 200 szerelvénnyel bővíti kamionflottáját, ezzel teremtve új munkahelyeket. Idén Vásárosnamény térségéből alkalmaznak kamionsofőröket.

A nemzetgazdasági minisztérium úgy döntött , hogy a képzésekhez kormányzati támogatást nyújt a munkaügyi központokon keresztül.A jelentkezők kiválasztását, felkészítését képzését a Wáberer’s szakembereivel közösen a Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjának munkatársai végzik.