Beindult a tanév a Nyíregyházi Főiskolán is

A Nyíregyházi Főiskolára 211 fő, a jelentkezők 85% -a - nyert felvételt a pótfelvételi időszak lezárul tával, közülük 35 fő a főiskola beregszászi telephelyén kezdheti meg tanulmányait. Ezzel összesen 1518-ra nőtt a felvettek száma az intézményben a 2012/2013-as tanévre. A felvételi időszaknak ezennel nincs vége, a diplomások a meghirdetett szakirányú továbbképzési szakokra szeptember 15-ig jelentkezhetnek. A nyíregyházi felsőoktatási intézmény az idei tanévnyitó ünnepségét ma 11 órától tartotta a Kodály termemben. A tanévnyitón beszédet mondott Dr. Jánosi Zoltán rektor, valamint átadták a jubileumi diplomákat és a Köztársasági ösztöndíjakat. Az ünnepségen az elsőéves hallgatók esküt tettek a dékánok pedig főiskolai polgárokká fogadták őket.

Forrás: infonyiregyháza.hu

K.M.