A fényforrások szelektív gyűjtését népszerűsítő road show Nyíregyházán

A fénycsövek szelektív gyűjtésével nem csupán környezetünket óvjuk, de az elhasznált fénycsövek anyaga 85%-ban újrahasznosítható. A fényforrások szelektív gyűjtésének népszerűsítésére egy program is indult, mely az unió támogatásával Magyarország és Románia 4-4 határ menti megyéjét érinti. Az 1,6 millió eurós projektben résztvevő megyékben mintegy 300 hulladékgyűjtő pontot létesítettek, melyeken 500 gyűjtőedény segíti a fényforrások szelektív gyűjtését, valamint a Békés megyei Mezőkovácsházán felépült egy feldolgozó üzem, amely évente mintegy 600 tonna fénycső megsemmisítését és újrahasznosítását oldja meg. A nyíregyházi Kossuth téren interaktív sátor várja a városlakókat, ahol megismerkedhetnek a szelektív hulladékgyűjtés fontosságával, és le is adhatják elhasznált világítótesteket .

Forrás:infonyiregyhaza.hu