Kötelező veszettség elleni eboltás

Nyíregyházán több ezer kutyánál esedékes a kötelező veszettség elleni oltás. Nyíregyházán több ezer kutyánál esedékes a kötelező veszettség elleni oltás. A szabolcsi megyeszékhelyen április és május hónapokban tartják meg az eboltást. A kutyatulajdonosoknak a kijelölt helyeken 2600 forintot kell fizetniük az ebek beoltatásáért és féregtelenítéséért, de lehetőség nyílik a macskák beoltatására is. Aki háznál végezteti el a veszettség elleni oltást, annak a kamarai ajánlás szerint 3000 forintot kell fizetnie. Az az ebtulajdonos, aki tesz eleget kötelezettségének felszólító levelet kap, s ha nem tudja igazolni, hogy beoltatta kutyáját, és a felszólítás után sem teszi azt meg, eljárást indítanak ellene. Az eboltás körzetenkénti idejéről és helyéről a nyiregyhazitv.hu honlapon részletesen olvashatnak.

forrás:www.nyiron.hu